מסגרות מהי?

 
 
מסגרות, על מה ולמה בעצם?
מסגרות היא סוג של מלאכה והמסגר הוא האדם העוסק במלאכה זו. הוא מייצר ומתקן מוצרים שונים העשויים ממתכת. מקור המילה הוא במילה מסגרת – מעין מבנה חיצוני עשוי מתכת, שתפקידו למסגר תמונה, חלון, דלת וכדומה. המסגר יודע, באמצעות חיתוך, עיקום, הלחמה וריתוך המתכות, לייצר גם סורגים, גדרות, שערים ועוד כהנה וכהנה.
 
 מסגרים טובים זה הצד המעשי
 
מקצוע של מסגר מאז העידן הפרה-היסטורי ועד העידן הפוסט-מודרני
מאז שבני האדם גילו את המתכות בשחר ההיסטוריה, הם החלו לנסות ללא הרף לנצל אותן לטובתם. החל מיצירת כלים פרקטיים המיועדים לשימוש יומיומי (למשל, כלי אוכל) וכלה ביצירת כלים טובים יותר לצורכי מלחמה וציד (למשל, חניתות). בבסיס פעולות אלה עומדת פעולת הריתוך. זוהי הפעולה הבסיסית ביותר של כל מי שעוסק בתחום המסגרות.
 כיום, כשאנשים מתבקשים לחשוב על מקצוע כמו מסגרות, לעתים קרובות הם מניחים שמדובר במקצוע מיושן שכבר מזמן לא קיים בעולם. אבל האמת היא לגמרי אחרת. למרות שאנו חיים במאה ה- 21 עדיין נראה שיש דברים מסוימים שאך ורק בני אדם מסוגלים לעשות ונדמה כי טרם הומצאה המכונה שתוכל להחליף אותם. לכן, עד היום אנשים רבים המעוניינים במקצוע מובטח, פונים ללימודי מסגרות, לצורך קבלת תעודת הסמכה. בזכות תעודה זו, יוכלו לפנות לתחומי תעשייה שונים ולבצע עבורם מגוון עבודות מתכת, בהתאם לדרישותיהם של הלקוחות. 
 כאמור, בעבר המסגרים היו עושים את עבודתם לצורך מילוי צורכיהם הבסיסיים ביותר כבני האדם. לעומת זאת, כיום רבים לומדים מסגרות על מנת למלא את ייעודם בחייהם – כלומר את הצורך הנמצא בראש פירמידת הצרכים של מאסלו, שהוא הצורך במימוש עצמי. כמו כן, יש לא מעט אנשים שלומדים מסגרות מתוך התשוקה לאמנות. ממש לא מעניין אותם ליצור שערים, ידיות מפורזלות או גדרות. הם מתייחסים לעצמם כאל אמנים של ממש ויוצרים באמצעות מתכות שונות פסלים סביבתיים, חפצי נוי ועוד יצירות אמנות כאלה ואחרות.
 
 איכות אינה מילה גסה - מסגריית הצד המעשי
 
מקצוע של כבוד
נדיר ביותר שרחובות מקבלים שמות של מקצועות. אבל מקצוע המסגרות זכה לכבוד זה. אחד הרחובות המרכזיים ביותר בתל אביב נקרא עד עצם ימינו אנו רחוב המסגר. הסיבה לכך שהרחוב נקרא כך פשוטה למדי: עוד לפני שהוכרזה ארץ ישראל כמדינתנו, הפך אט-אט הרחוב לאזור תעשייה של ממש והוקמו בו כמה וכמה מסגריות, מוסכים ובתי מלאכה קטנים.
 
 
הצד המעשי – עבודות מתכת היא מסגרייה אשר מבצעת מזה שנים את כל עבודות המתכת, הן עבור לקוחות פרטיים, הן עבור לקוחות עסקיים והן עבור מוסדות. אנו מזמינים אתכם ליהנות משירות מקצועי, אדיב ואמין מידי צוות העובדים המנוסה שלנו. שביעות רצונם של לקוחותינו חשובה לנו ולכן אנו מבצעים כל עבודה תוך עמידה קפדנית בלוחות הזמנים. בנוסף, על מנת להעניק לכם מוצרים באיכות הגבוהה ביותר, אנו משתמשים בחומרי גלם איכותיים.