פרופיל בלגי

 
 

בלגי עם פרופיל 97

המחפשים חלונות אלומיניום או דלתות ויטרינה מהודרות, ישמעו לא אחת צמד מילים, החוזרות על עצמן בתחום זה: "פרופיל בלג"י. לטובת מי שאינם מכירים את המונח המקצועי, הצד המעשי מגישה מאמר זה, המסביר את יתרונותיו הנפלאים של עיצוב במוצר זה.

 
 פרופיל בלגי - האם הבלגים מודעים לנוכחות שלהם בבתי ישראל? לא בטוח....
 
שיר למעלות. . .

לפני שנתאר את מעלותיו, ננסה להסביר על רגל אחת מהו בדיוק אותו פרופיל בלגי מהולל עליו שמעתם. פרופילים הינם חלקי המסגרת של החלון, הדלת ומוצרי אלומיניום וברזל דומים. צורתם הפנימית משפיעה על אופן הפתיחה וההפעלה של החלון – לפתיחת הזזה ולחלונות דריי-קיפ, למשל, יש פרופילים שונים. אך ההבדלים אינם רק פנימיים, אלא לעתים גם ניכרים חיצונית, במראה העיצוב הסופי המתקבל.

 
פרופיל בלגי
 
פנימיות ולא רק חיצוניות

בנקודה זו של יתרון חיצוני ואסתטי, נחזור אל ידידנו הבלגי – פרופיל בלגי שונה משאר המסגרות העשויות אלומיניום בכך שהוא דק וצר יותר. יתרה מזאת, אפשר להשתמש בחלקי מסגרת שכאלו כדי לסגנן עוד יותר את החלון, הדלת או הוויטרינה, וזאת על ידי "שבירת" המראה החלק והשקוף של הזכוכית על ידי הוספת פסים של מתכת באמצע, היוצרים מעין חלוקה יוצאת דופן ובלתי שגרתית של פני השטח. חלוקה שכזו חשובה במיוחד כאשר מדובר על יצירת שטחים גדולים בפרופיל בלגי (קירות שלמים, יציאה למרפסת, חלון ענק וכו'), שכן היא מחזקת מאוד את המוצר הסופי.

יש לציין כי אף על פי שפרופיל בלגי מזוהה עם מוצרי האלומיניום, מוצר זה במקור היה עשוי מברזל. אולם רבים נוטים להעדיף את גרסת האלומיניום לפרופיל הבלגי, שכן עלותה נמוכה יותר מאשר הבנייה בברזל מגולוון, כמו גם בגלל העמידות המעולה של מתכת זו.

 

יתרון ויזואלי מנצח, או: מי הכי יפה?

עמידות וחוזק בצד – היתרון הממשי והבולט ביותר של מסגרת זו הינו הפן האסתטי: העיצוב הצר והנאה, היוצר מסגרות מרשימות ויפות יותר מאשר אלו של חלונות אלומיניום סטנדרטים ופשוטים, בעלי קווי מתאר עבים. אי לכך, דגמים שכאלו הם ללא ספק הבחירה הטבעית והמומלצת ביותר כאשר מחפשים מסגור לפתח גדול, מרשים, ולא אחת על טהרת הזכוכית בזכות הנוף אליו הוא משקיף.

פרופיל בלגי יוצר חלונות יפים יותר, נקודה. הדגמים השונים של המסגרות המיוצרים ממנו ניחנים באלגנטיות מיוחדת, העולה על כל מתחריו – ובזה יתרונו הוויזואלי המנצח.

 
מחפשים חלונות מיוחדים למסגור עוצר נשימה של הנוף?

הצד המעשי, ישמחו לבנות ולהתקין לכם את החלון המושלם בעזרת פרופיל בלגי – צרו עמנו קשר למידע נוסף ולייעוץ מקצועי בנושא!

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר